התארגנות החווה לחורף והמלצות כיצד לחמם את הזוחלים

שלום לכולם .

היום הנו רוצים לספר לכם על התארגנות החווה לחורף והמלצות כיצד לחמם את הזוחלים.

בחורף ובקיץ ישנה התארגנות  שונה מכוון שאנחנו מתעסקים עם זוחלים שהם בעלי דם קר.לאחרונה בנינו מכלאה חדשה ומרווחת לאליגטורים,סידרנו בריכות לגידול וריבוי של לטאות ,צבי מים ועוד,שיפרנו את החדר חרקים.

בארצנו שמש לא חסר ולכן לכל מגדלי הלטאות התנאים בארץ הם אידיאלים.מספיק להוציא את הבע"ח לשמש לחצי שעה ביום וזה נותן לו את הויטמנים הדרושים.לקראת החורף כולנו מחפשים פיתרונות חימום וכל אחד והשיטות שלו.

ההמלצות שלי הם:

לטאות: רוב הלטאות הגדלות בשבי להוציא חומטים ושממיות אוהבים להשתזף ולהתחרדן ולכן מומלץ מנורת UV ומנורת חימום.

  .שממיות  קרקע– אבן חימום או פלטת חימום על שליש טרריום.

צבים – מנורת UV ומנורת חימום ,בוגרים – ארגז מחומם(מנורה 250 v לפחות).

נחשים – תלוי בסוג הנחש.כרכנים,קינגים,מילקים-פלטת חימום על שליש כלוב.פיתונים ובואות נחשבים עדינים מאוד מבחינת החימום.אני ממליץ מנורה עם מגן מנורה שהנחש לא יכול לבוא במגע איתה.הבעייה עם הכבלים ופלטות חימום אצל הפיתונים ובואות היא בעיקר בתקופת הנשל שהחום הגבוהה מחמם את הנוזל שמפריד בין העור הישן לחדש ואז הנחש מקבל אדמומיות בכל הגוף והנשל הופך להיות לפצע אחד על כל החלק התחתון של הגוף,לכן יש להניח חלק קטן מהכבל חימום  או הפלטה ולבדוק תמיד את הטמפרטורה.

בנוסף אני ממליץ לא להאכיל  בכמויות בתקופת החורף כי אפילו שאנחנו מחממים ,כל פתיחת דלת מורידה את הטמפרטורה,והפסקת חשמל יכולה להיות סכנת חיים לזוחלים גם אם זה לכמה שעות ,במיוחד לנחשים שאחרי אוכל.

שיהיה לכם חורף נעים וחמים עם כל הזוחלים.

פורסם בקטגוריה Uncategorized. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.